Endoskopi Sonuçları Ne Zaman Çıkar?

Endoskopi uygulaması sırasında iki farklı araştırma yapılır. Bunlardan ilkini doktor, sindirim sistemi organlarına yönlendirilen özel kamera ile, anlık olarak gerçekleştirir. Bu kameradan gelen görüntüler sayesinde mideyi, yemek borusunu ve onikiparmak bağırsağını detaylı olarak inceleyebilir. Bu incelemeler sırasında elde ettiği bulguları uygulamadan hemen sonra hastası ile paylaşabilir. Yani hastanın bu bulguları dinlemek ve sonuçları öğrenmek için beklemesine gerek yoktur. Bununla birlikte endoskopi uygulaması sırasında bölgeden doku örneği de alınabilir. Bu doku örnekleri, özel laboratuvarlarda gelişmiş cihazlar ve teknikler kullanılarak incelenir. Bu inceleme süreci ise laboratuvarın yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Endoskopik Biyopsi Sonuçları Kaç Günde Çıkar?

Endoskopik biyopsi sonucu genelde 2 ila 5 gün içerisinde çıkar. Bununla birlikte laboratuvarın yoğunluğuna bağlı olarak bahsi geçen süre 10 güne kadar çıkabilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Endoskopi Sonucu Hemen Çıkar Mı?

Gözleme dayalı yapılan endoskopi işleminin sonuçları işlemden hemen sonra belli olur. Dokunun patolojik analizinin yapılması amacıyla gerçekleştirilen biyopsi işleminin sonuçları ise ortalama 5 gün içerisinde çıkar.

Endoskopi Sonucu Değerlendirme

Endoskopi işlemi sırasında doktor hastanın şikayetlerine ve hastalık öyküsüne göre çeşitli incelemeler yapar. Bu incelemeler sırasında anlık değerlendirmelerde bulunur ve bu değerlendirmeleri hastası ile işlem sonrasında paylaşır. Biyopsi sonuçları da hem uzman patolog hem de bireyin doktoru tarafından incelenir, elde edilen sonuçlar hasta ile paylaşılır.

Ankara Endoskopi Fiyatları 2023

Ankara endoskopi fiyatları, endoskopi uygulamasının detaylarına ve uygulamanın nerede yapıldığına göre değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!