Mide Botoksu Ankara

  Mide botoksu Ankara, kilo vermek isteyen bireyler tarafından tercih edilen ve ameliyatsız bir şekilde gerçekleşen özel bir uygulamadır. Tıp dilinde otilinum toksin olarak bilinen botoks sıvısı, uygulandığı bölgelerdeki kas ve doku aktivitesini belli oranlarda azaltmaktadır. Bu önemli özellik, yüzde yer alan kırışıklıkları yok etmekte kullanılabildiği gibi migren ataklarını azaltmak veya mide botoksunda olduğu gibi hastanın kilo vermesini sağlamak amacıyla kullanılabilir. Endoskopik yöntemlerle midedeki özel bölgelere enjekte edilen botoks sıvısı sayesinde sindirim süreçleri belli ölçüde yavaşlatılır. Bu da bireyin acıkmasını geciktirir, gün içerisinde tükettiği kalori miktarının azalmasına yol açar ve dolayısıyla da bireyin kilo vermesine yardımcı olur. Ankara mide botoksu, kilo vermeyi hedefleyen ancak cerrahi işlemler içeren uygulamalardan çekinen bireyler tarafından tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Mide botoksuyla kilo verilir mi?’’, ‘’Mide botoksu kalıcı mıdır?’’, ‘’Mide botoksu tekrarlanabilir mi?’’ ve ‘’Mide botoksu ne kadar etkilidir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara mide botoksu hakkında detaylı bilgi almak için İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Şirin Aytaç ile iletişime geçebilirsiniz.

  Mide Botoksu Nedir?

  Mide botoksu, en sık tercih edilen kilo verme uygulamalarından biridir. Bu uygulama sayesinde acıkma hissinden sorumlu ghrelin isimli hormonun salınımı azalır. Midedeki sindirim süreçleri belli bir seviyede yavaşlar. Bu da bireyin çok daha az acıkmasına ve dolayısıyla da gün içerisinde az kalori alarak zayıflamasına neden olur. Mide botoksu hiçbir cerrahi uygulama içermemektedir. Bu yüzden de zorlu veya riskli bir iyileşme süreci yoktur. Hastalar uygulamanın ardından günlük yaşamlarına devam edebiliyor olması mide botoksu avantajları arasında en dikkat çekenidir.

  Mide Botoksu Neden Yapılır?

  Mide botoksu, diyet veya sportif faliyetler ile kilo vermekte zorlanan bireylerin, kilo verme hedeflerine ulaşabilmeleri için gerçekleştirilir. Mide botoksu sayesinde vücut kitle indeksi 27 ila 35 arasında olan bireylerin fazla kilolarından kurtulması mümkündür.

  Mide Botoksu Kimlere Yapılabilir?

  Mide botoksu 18 yaşını doldurmuş olan ve vücut kitle indeksi 40’tan düşük olan bireylere uygulanabilir. Uygulama öncesinde doktor, hastanın mide botoksuna uygunluğunu detaylı olarak gözden geçirecektir.

  Mide Botoksunun Faydaları Nelerdir?

  Mide botoksunun avantajları ve faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kilo verme konusunda son derece etkili bir uygulamadır.
  • Güvenli bir uygulamadır.
  • Genel anestezi gibi uygulamalara gerek yoktur, sedasyonla yapılmaktadır.
  • Herhangi bir cerrahi işlem içermez.
  • İyileşme süreci yoktur, hastalar yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.
  • İhtiyaç duyulduğunda tekrarlanabilir.
  • Uygulama sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duyulmaz.
  • Mide botoksunun yan etkileri son derece düşüktür.

  Mide botoksu faydaları ve avantajları bunlardır.

  Mide Botoksu Ne Kadar Etkili?

  Mide botoksu oldukça etkili bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde egzersiz veya diyetle kilo veremeyen bireyler fazla kilolarından kurtulabilirler.

  Mide Botoksu Ne Kadar Sürer?

  Mide botoksu, ameliyatsız bir uygulama olduğu için son derece hızlıdır. Tüm işlemler 20 ila 35 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmış olur.

  Mide Botoksu Zararlı Mı?

  Mide botoksu, alanında uzman bir doktor tarafından, uygun koşullarda ve uygun dozlarda yapıldığı zaman son derece güvenlidir. Ancak bahsetmiş olduğumuz gibi işlemin alanında uzman bir gastroenteroloji doktoru tarafından yapılması gerekmektedir.

  Mide Botoksu Kalıcı Mı?

  Mide botoksu kalıcı bir uygulama değildir. Mide botoksunun etkileri 2 gün içerisinde başlar. Acıkma hissi yavaşça azalır ve yaklaşık 2 hafta içerisinde birey kilo vermeye başlar. Bu etkiler hemen hemen 4 ila 6 ay boyunca devam eder. Daha sonra ise mide botoksunun etkileri kaybolur.

  Mide Botoksu Tekrarlanabilir Mi?

  Mide botoksu tekrarlanabilen bir uygulamadır. Eğer işlemin tekrarlanmasına engel olabilecek herhangi bir durum yoksa isteyen hastalar mide botoksunu tekrarlatabilirler. Doktorunuz konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

  Mide botoksu, steril koşullar altında ve endoskopi yardımıyla yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında ağızdan mideye yönlendirilen endoskopi cihazı ile midenin belirlenen bölgelerine botoks enjeksiyonları yapılır. İşlem öncesinde hastaya sedasyon uygulandığı için hasta mide botoksu sırasında ağrı ve rahatsızlık duymaz. Yaklaşık 20 dakika içerisinde uygulama son bulur. Hastalar uygulamanın hemen ardından günlük yaşamlarına devam edebilirler.

  Ankara Mide Botoksu Fiyatları 2024

  Ankara mide botoksu fiyatları 2024 ve mideye botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Şirin Aytaç ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!