Uzm. Dr. Şirin Aytaç
Gastroenteroloji Uzmanı


uzm dr şirin aytaç1971 yılında Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini orada tamamlayıp daha sonradan Türkiye’ye göç etti. Bursa Uludağ Tıp Fakültesi’nde üniversite hayatına başladı.

Uludağ̆ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olan Uzm. Dr. Şirin Aytaç, 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı‘nda ihtisasını tamamlayarak İç Hastalıkları uzmanı oldu. Uzman doktor olarak Ankara Özel Bayındır Hastanesi’nde çalıştı. 2004 yılında Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Gastroenteroloji Yan dal Uzmanlığını tamamladı. 2004-2008 yılları arasında Ankara Özel Güven Hastanesi’nde Gastroenteroloji Uzmanı olarak çalıştı. 2010 yılından 2022 yılına kadar Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Gastroenteroloji Uzmanı olarak görev yaptı.

Devlet ve özel hastanelerde 23 yıllık tecrübenin ardından hastalarına daha ferah, huzurlu ve kaliteli bir ortamda hizmet vermek amacıyla, Haziran 2022’den itibaren, Ankara Batıkent’te kendi kliniğinde çalışmalarını devam ettirmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışında sayısız bilimsel organizasyonlara katılmıştır. Ulusal ve uluslararası birçok dernekte üyeliği bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesi olarak çocuklarıyla beraber bahçe işleri yapmayı sever; edebiyat, sanat ve kültürel etkinliklere katılmaktan zevk alır. Başlıca amacı eğitime destek vermek olan KAHEV derneğine üyedir. Bulgarca, Rusça ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Doktora Sorun!