Karın Ağrısı Tedavisi Ankara

  Karın ağrısı tedavisi Ankara, sık sık tekrarlayan veya geçmeyen karın ağrıların nedenlerini tespit etmek; daha sonra ise karın ağrısını ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleşen uygulamalardır. Gastrointestinal sistem hastalıklarının en sık rastlanılan belirtisi karın ağrısıdır. Karın ağrısı zaman zaman herkes tarafından deneyimlenebilmektedir. Ancak bazı kişiler karın ağrısını beklenenden çok daha sık deneyimleyebilmekte ve bazı kişilerde ise karın ağrısı sürekli bir hale gelebilmektedir. Bu kişilerin, karın ağrısına yol açan etmenlerin belirlenebilmesi ve özel tedavi uygulamalarının gerçekleşebilmesi için bir gastroenteroloji doktoru ile görüşmesi gerekmektedir. Böylece karın ağrısı ve karın ağrısına eşlik eden diğer şikayetler ortadan kaldırılabilir, bireyin yaşam kalitesi arttırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Karın ağrısına hangi belirtiler eşik eder?’’, ‘’Hangi hastalıklar karın ağrısına yol açar?’’, ‘’Geçmeyen karın ağrısı neden olur?’’ ve ‘’Geçmeyen karın ağrısı için hangi bölüme başvurulmalı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara karın ağrısı tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Şirin Aytaç ile iletişime geçebilirsiniz.

  Karın Ağrısı Nedir?

  Karın ağrısı, pek çok rahatsızlık sebebiyle ortaya çıkabilen ve sürekli hale geldiği takdirde bireyin günlük yaşamını olumsuz etkileyebilen bir şikayettir. Karın ağrısının tipi ve şiddeti, karın ağrısına yol açan rahatsızlığa göre değişiklik gösterebilmektedir. Gastrointestinal sistem hastalıkları sebebiyle ortaya çıkan karın ağrıları genellikle sancı şeklinde olmaktadır. Bu ağrılara kabızlık, ishal ve sindirim sistemini ilgilendiren benzer sorunlar da eşlik edebilmektedir. Karın ağrısının nedenleri, gastroenteroloji doktorları tarafından araştırılabilir, karın ağrısının ardında yatan etmenler belirlenebilir ve bu nedenlere yönelik tedavi çalışmaları gerçekleştirilebilir. Böylece karın ağrıları sonlandırılır ve bireyin yaşam kalitesi iyileştirilir.

  Karın Ağrısı Neden Olur?

  Karın ağrıları, sindirim sistemini etkileyen hastalıklardan solunum yolu enfeksiyonlarına; kadın hastalıklarından gıda zehirlenmesine kadar pek çok rahatsızlık sebebiyle ortaya çıkabilmektedir.

  Hangi Hastalıklar Karın Ağrısı Yapar?

  Şu gibi rahatsızlıklar karın ağrısına yol açabilir:

  • İrritabl bağırsak sendromu, huzursuz bağırsak sendromu.
  • Çölyak hastalığı.
  • Crohn hastalığı.
  • Laktoz intöleransı.
  • Bağırsak tıkanması.
  • Solunum yolu enfeksiyonları.
  • İdrar yolu enfeksiyonları.
  • Karaciğer iltihabı.
  • Mide ülseri.
  • Safra taşı.

  Bu gibi rahatsızlıklar durumunda sık sık karın ağrısı deneyimlenebilir.

  Karın Ağrısına Hangi Belirtiler Eşlik Edebilir?

  Gastrointestinal sistem hastalıkları sebebiyle ortaya çıkan karın ağrılarına şu gibi şikayetler eşlik edebilir:

  • Kabızlık.
  • İshal.
  • İştahsızlık.
  • Dışkıda kan.
  • Mide bulantısı ve kusma.
  • Gaz sancısı.
  • Şişkinlik hissi.

  Bu gibi belirtiler karın ağrıları ile birlikte görülebilmektedir.

  Karın Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

  Karın ağrısı, diğer sindirim sistemi rahatsızlıkları ile birlikte deneyimleniyorsa bir gastroenteroloji doktoru ile görüşülmelidir. Böylece karın ağrısının nedenleri araştırılabilir ve bu nedenlere yönelik tedaviler gerçekleştirilebilir.

  Karın Ağrısı Kendiliğinden Geçer Mi?

  Karın ağrısı çoğu zaman kendiliğinden geçer. Ancak bazı kişilerde uzun süre boyunca devam edebilir veya sık sık tekrarlayabilir. Bu durumda, karın ağrısına eşlik eden şikayetlere göre alanında uzman bir hekim ile görüşülmelidir.

  Karın Ağrısı Ne Zaman Geçer?

  Karın ağrısı, ortaya çıkma nedenine göre birkaç saat içerisinde veya birkaç gün içerisinde geçebilir. Ancak kronikleşmiş olan karın ağrısı sürekli olarak deneyimlenebilir. Kronik karın ağrısına sahip olan bireyler, ataklar halinde sürekli karın ağrısı ile karşı karşıya kalabilirler.

  Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

  Karın ağrısı, karın ağrısına yol açan etmenin ortadan kaldırılmasıyla geçecektir. Bununla birlikte düzenli istirahat, tuvalete çıkmak ve karın bölgesini sıcak tutmak da anlık olarak karın ağrılarına iyi gelebilmektedir.

  Karın Ağrısı Tedavisi Nasıl Olur?

  Karın ağrısı tedavisi, karın ağrısına yol açan etmenlerin belirlenmesi ve ortadan kaldırılmasıyla gerçekleşir. Tedavi süreci uzun sürecekse veya bireyin günlük yaşamına devam etmesi gerekiyorsa ağrı kesici ilaçlar da reçete edilebilmektedir. Karın ağrısı tedavisinin detayları, iç hastalıkları doktoru tarafından hastanın ihtiyaçlarına, karın ağrısının nedenlerine ve hastanın taleplerine göre özel olarak planlanmaktadır. Böylece karın ağrısı ve karın ağrısına yol açan etmenler etkili bir şekilde ortadan kaldırılmakta; bireyin hayat kalitesi hissedilir biçimde arttırılmaktadır.

  Ankara Karın Ağrısı Tedavisi Fiyatları 2024

  Ankara karın ağrısı tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Şirin Aytaç ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!